Bilgi Hattı: 0 (850) 480 90 90

Satış Noktası Terminalleri Piyasasının Geleceği

Satış Noktası Terminalleri Piyasasının Geleceği

Bir satış noktası (POS) terminali, perakende satış noktalarında satış ve ödemeleri işlemek için kullanılan elektronik bir sistemdir. Pos sistemi, müşteri siparişlerini kaydetme ve takip etme kredi ve banka kartlarını işleme koyma, bir ağdaki farklı çeçevelerle arayüz oluşturma ve stoğu yönetme kapasitesini içermektedir.

Genel olarak, bir POS terminalinin çekirdeği, hizmet vereceği belirli bir ortam için özel programa ve I/O giriş çıkışları olan kişisel bir bilgisayara sahiptir. Örneğin, bir restoran için bir POS sistemi, muhtemelen, bir veri tabanında depolanan tüm menü öğelerinin, çeşitli şekillerde veriler için sorgulanabilmesini sağlayacaktır.

POS terminalleri, örneğin otel, restoran, eğlence merkezleri ve mağaza satış noktası olan birçok işletmede kullanılmaktadır.

Pos terminallerinin tüm yüksel riskli işletmeler genelinde onaylanmasının ardından küresel POS terminali pazarının, 2017 yılından 2025 yolına kadar %10,5'lik yıllık büyüme oranının %10,5 oranında artıması beklenmektedir. Küresel pazar araştırması E-ticaret, Depo Dağıtım, E-Ticaret siteleri, Sağlık Hizmetleri, Seyahat Acenteleri ve Konaklama Sektörlerinde , analiz ve istihbarat şirketi olan TMR uyarınca gerçekleştirilmiştir.

Bu pazar, çok sayıda oyuncunun varlığı ile tanımlanmaktadır. Muhtemelen, birden fazla oyuncunun varlığı bu endüstriyi dikkat çekici bir şekilde rekabetçi kılmaktadır, ancak rekabetin böyle bir varlığı sadece pazarın büyümesi için olumlu bir uyarıcı olacaktır.

Bu, sadece sektördeki oyuncuları üstün teknolojiyi sürekli olarak kullanmaya ve benimsemeye değil aynı zamanda gelişmiş ve optimize edilmiş çözümler bulmaya da motive edecektir. Bu, piyasanın önümüzdeki birkaç yıl içinde birkaç yeni endüstri oyuncusunun yükselişini gözlemlemesini beklemesinin bir başka nedenidir.

POS Terminalleri, yani Satış Noktası Terminalleri, müşteri veritabanının etkin ve optimze bakımı, kontrollerin daha hızlı işlenmesi, dinamik envanter yönetimi, müşteri sadakat programlarının yükseltilmiş devamı ve özel indirim tekliflerinin üstünlüğünü içeren çeşitli avantajlara sahiptir.

Bu avantajlar hakkında fikir sahibi olabilmeniz için Makrocell BarkodSis programının deneme sürümünü indirerek 7 gün ücretsiz kullanabilirsiniz.

Barkodlu Satış Programı.
Ayrıntılı bilgi için ürün sayfamızı ziyaret edin.