LOGO GO PLUS / LOGO TIGER ürünleri ile entegrasyon

Bu makale BarkodSis Programının Logo ürünleri ile nasıl entegre edildiğini anlatmaktadır.

Entegrasyon Logo programındaki stokların BarkodSis  Programına aktarımını ve BarkodSis  Programında oluşan Perakende Satış ve İade faturalarının Logo programına aktarılmasını sağlamaktadır.

1. LOGO programında kayıtlı stok kartlarının Barkodsis programına aktarımı. Logo programında Araçlar / Veri Aktarımı (dışarı) seçeneğine tıklanır.

Açılan ekrandan Ana Kayıtlar / Malzemeler seçeneğine çift tıklanır.

Gelen ekranda Dosya Adı yazan yere oluşturulacak stok kartları dosyası için isim verilir ve Başlat düğmesine tıklanarak dosya oluşturulur.

Eğer stok kartlarından sonra stok kartlarına ait satış fiyatları da aktarılmak isteniyor ise Satış ve Dağıtım bölümünden Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları seçeneğine çift tıklanır.

Dosya adı verilerek Başlat düğmesine tıklanarak dosyanın oluşturulması sağlanır.

2. BarkodSis  programında yapılması gerekenler;

Tanımlar / Logo Veri Aktarımı / Veri Aktarımı (İçeri) seçeneğine tıklanır.

Logo programında oluşturmuş olduğunuz stok kartlarına ait XML dosyasını bu ekrandan yükleyebilirsiniz. İlgili dosyayı seçtikten sonra Yükle ve Aktar düğmesine basarak stok kartlarının oluşturulması sağlanır. Aktarım aşamasında Logo programında tanımlı ürünlere ait barkodlar BarkodSis programında Paralel Barkod olarak otomatik eklenecektir.

Stok kartlarına ait satış fiyatlarının aktarılması isteniyor ise bu işlemden sonra Modul Adı bölümünden “Malzeme Satış Fiyatları” seçilerek ilgili xml dosyasının yüklenmesi gerekmektedir.

Bu aşamaların adından BarkodSis programı ile Perakende Satış yapılabilecek konuma gelinmiştir.

Gün sonunda yapılan Perakende Satış ve Perakende Satış İade Faturalarının Logo programına aktarılması;

Tanımlar / Logo  Veri Aktarımı / Veri Aktarımı (Dışarı) seçeneği seçilir.

Oluşturulacak olan dosya adı XML dosyası kısmına girildikten sonra hangi tarih aralığındaki faturalar aktarılmak isteniyor ise Başlama ve Bitiş tarihleri seçilir. Faturaların Logo programında bir cari altında toplanması isteniyor ise Logo programında kayıtlı bir Cari Hesap Kodunun yazılması gerekir.

Aynı şekilde faturaların Merkez Ambar dışında farklı bir ambardan işlem görmesi isteniyor ise Ambar Numarası ilgili alana yazılmaldır. Bu alan boş bırakılır ise Merkez Ambar işlem görecektir.

Dosya oluştuktan sonra Logo programında Araçlar / Veri Aktarımı (İçeri) seçeneği seçilir.
Satış ve Dağıtım / Satış Faturaları seçeneğine çift tıklanır.

Açılan ekranda Dosya Adı bölümünden oluşturmuş olduğumuz XML dosyasını seçerek faturaların Logo programına aktarımını sağlamış oluruz.

Notlar;

1. Tavsiye etmemekle birlikte BarkodSis programında Stok kartı tanımlanması durumunda faturaları aktarmadan önce Stok kartlarına ait bir XML dosyası oluşturarak bu dosyanın Logo programında yüklenmesi gerekmektedir.

2. LOGO programında gramajlı ürün miktarları için ilgili birim setinde Bölünebilir seçeneğinin işaretli olması gerekmektedir.

Burak tarafından 56 makale yayınlandı

Önemlidir uygulamadan önce okuyunuz:

Sitemizde yayınlanan tüm konuların uygulama sorumluluğu uygulayana aittir. Yapılabilecek uygulama hatalarından dolayı Makrocell sorumluluk kabul etmez. Teknik bilginiz kısıtlı ise
0 (850) 480 90 91 nolu destek hattımızdan yardım almanızı öneririz.

Yorum yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.